РЕЗКОЕ УХУДШЕНИЕ ЗРЕНИЯ
№519322 Резкое ухудшение зрения
Svetlana Муж., 28 лет. Украина Ghitomir
31.10.2011 21:21
Здравствуйте! Моему мужу 28 лет, в июле этого года у него резко упало зрение. Обратились к специалистам.
Заключение окулиста:Набряк диска зорового нерва обох очей з переходом в часткову атрофію з.н. Направил нас на консультацию нейрохирурга.
Нейрохирург на МРТ головного мозга.
МРТ: На серії МР- зображень визначається підвищення МР- сигналу від обох зорових трактів в FLAIR,Т2wi axial, STIR coronal+axial без об«ємного їх збільшення. орбітальні порції зорових нервів без змін МРС, до 3-3,5мм. в Д.В конвекситальних відділах правої гемісфери мозочка кортикально-субкортикально визначаються аналогічні зміни МРС із незначним розширенням суміжного підпавутинного простору. Біля правого зубчатого ядра- фокус розширенного періваскулярного простору. Дислокації серединних структур головного мозку не виявлено. Субархноїдальні конвекситальні простори нерозширені. Розміри та форми турецького седла незмінені. Ніжка гіпофізу розташована по серединній лінії, непотовщена. Диференціація нейро- та аденогіпофізу чітка. Краніовертебральний перехід без особливостей. Кістково- деструктивних змін кісток основи та склепіннячерепа не виявлено.
На серії постконтрастних МР- Зображень визначаеться мінімальне виражене накопичення контрастної речовини зоровими нервами, зоровими трактами та хіазмою, а також таламоцеребеллярними трактами. На коронарних зображеннях відмічається також мінімально виражене накопичення контрастної речовини в ділянці мозочкових змін.
Мне бы очень хотелось услышать Ваше мнение по поводу всего этого. Мне очень страшно!!!! Подскажите что нам делать, придпринимать??? Спасибо!

Ольга Вадимовна Хлебникова. врач-генетик, офтальмолог, д.м.н.
Напишите пожалуйста на русском языке.
Время создания: 01 Ноября 2011 19:06
Першин Кирилл Борисович. ведущий офтальмохирург клиники "Эксимер", врач высшей категории, доктор медицинских наук, академик РАЕН
Добрый день! Поскольку описан отек диска зрительного нерва и вследствие этого частичная атрофия зрительного нерва, необходимо исключить новообразование в головном мозге или демиелинизацию нервных волокон (рассеянный склероз). С полученными результатами нужна консультация нейрохирурга, а в офтальмологической клинике необходимо выполнить дополнительные обследования: оптическую когерентную томографию зрительного нерва и компьютерную периметрию. По результатам доктор определит необходимую тактику.
Время создания: 07 Ноября 2011 12:58